Olomouc cihlový 3+kk, 73m2, vč. stav. povolení na 50m2 mezonet. vestavbu

Evidenční číslo: 19
Typ: V bloku
Adresa: Praskova, Olomouc
Cena: 7 490 000Kč
7 490 000Kč

Nemovitosti

Popis nemovitosti

Hledáte-li v centru Olomouce prostorný a útulný byt, s okamžitou možností rozšíření o prostory využitelné jako ateliér, či pracovna, je možné, že jste ho právě našli
Jedná se o 3+kk v žádané lokalitě na ul. Praskova, pár minut od vlakového nádraží a centra města. Byt o výměře 73,6 m2 prošel z větší části rekonstrukcí, která pomocí světlých barev a masivního dřeva, pomohla vytvořit vyvážený prostor, pro klidné bydlení v dosahu veškerého zázemí, které krajské, univerzitní město s bohatou historií a kulturní nabídkou poskytuje.
V prodejní ceně je projekt na rozšíření bytu o 50m2 půdního prostoru, z toho cca 35m2 pochůzných, včetně platného stavebního povolení, které budoucímu majiteli ušetří spoustu času stráveného na úřadech. Budoucí mezonetové uspořádání s využitím, točitého schodiště nabízí velmi zajímavou a netradiční dispozici.
Byt je určen pro majitele, kteří ocení zdravotní přínos, každodenní chůze do 4. NP.
Stávající byt je prostorný, se vstupní chodbou, která končí malou lodžií, využitelnou, jak na sušení prádla, tak na klidné posezení s knihou. Lodžie je situována do vnitrobloku se vzrostlou zelení, kde je možné po chvilkách nahlédnout na hrající si děti, které zde mají k dispozici bezpečný prostor.
Z chodby je přístupná velká kuchyň s kuchyňskou linkou a veškerými spotřebiči, včetně myčky, mikrovlnné i elektrické trouby, dřezu a plynové varné desky. Příjemný je rovněž dostatek místa pro posezení okolo stolu i na sedačce, nad kterou je nyní praktická domácí knihovna. S kuchyní sousedí koupelna se sprchovým koutem a umyvadlovou sestavou, jejíž součástí je kombinovaný kondenzační kotel na plyn.
Dětský pokoj o výměře více jak 20m2 je přístupný ze vstupní chodby a situovaný směrem na jih. Je v něm dostatek prostoru pro všechny tři děti, které ho nyní užívají. Sousední, podobně velká ložnice, vybavená vestavěnou skříní, má pro změnu orientaci na východ. Ze vstupní chodby vedou dveře do komory a na samostatnou toaletu. K bytu přináleží sklepní kóje v suterénu domu.
Zveme Vás na prohlídku, kde si byt můžete v klidu prohlédnout a kde Vás podrobněji seznámíme s projektem na jeho rozšíření o půdní vestavbu, která může pomoci spojit bydlení, například s Vašim vysněným pracovním záměrem

Základní info

Umístění: Klidná část obce
Typ objektu: V bloku
Konstrukce: Cihlová
Adresa: Praskova, Olomouc
Cena obsahuje s provizí RK

Plochy

Plocha sklepa: 2m2
Plocha lodžie: 1m2

Počty místností, umístění

Počet místností: 3
Počet koupelen: 1
Počet pokojů: 2
Patro, podlaží: 4. podlaží
Počet NP: 4
Počet PP: 1
Typ objektu: patrový

Energetická náročnost budovy/bytu

Třída en. náročnosti: E - Nehospodárná
Podle vyhlášky: vyhláška č. 264/2020 Sb.

Vybavení objektu

Lodžie, Sklep, Bytové jádro zděné

Inženýrské sítě

230V

Dopravní dostupnost

Autobus, Vlak, MHD, Silnice, Tramvaj

Vybavenost v okolí

Kompletní síť obchodů a služeb, Školka

Charakter okolí objektu

Obchodní a obytná

Další údaje

Zdroj vody:

Dálkový vodovod

Telekomunikace:

Telefon, Satelit, Internet

Přístupová cesta:

Dlážděná, Asfaltová

Odpad, kanalizace:

Veřejná kanalizace

Plyn:

Plynovod

Typ vytápění objektu:

Ústrední plynové

Máte otázku?

Kde inzerujeme?